Spolupracují s námi a podporují nás

Tomáš Vachuda

www.tomasvachuda.com

Monsterance

Krásnou brož do pořadu Na slovíčko vytvořila slečna Anna, Monsterance neboli Dračí žena, jak jí přezdívá naše PRistka KristýnaMonsterance je šperkařka a umělkyně s neutuchající potřebou tvořit. A právě tím nás zaujala. A právě proto jsme ji oslovily, zda by se nechtěla podílet tím, co umí, na projektu, který tvoříme.

Ona je, stejně jako my, syntézou mnohého, to nás spojuje. Ona je tak trochu monster, múza skrytá za očními stíny pohybující se na alternativní scéně. Ručně vyrábí šperky, protože, jak říká, každá žena si zaslouží nosit originál.

www.monsterance.com

MonsterAnce
MonsterAnce

Její šperky odrážejí hrdost jejich nositelky a stejně jako monstrance – předmět z drahého kovu použivaný v kostelích k ukázání a vyzdvihnutí toho nejdůležitějšího: hostie, těla Kristova – jsou i šperky od ní nástrojem k podtrhnutí toho nejdůležitějšího – své nositelky.

Obě slova pocházejí z latinského monstrare, které znamená předvádět nebo ukazovat. Šperky ode ní nejsou pro každého. Poutají pozornost, vyzdvihují šarm a motají si muže kolem prstu. Troufnete si? Renata, moderátorka pořadu Na slovíčko, ta si teda troufla! 🙂

Pokochejte se i na Facebooku >>